Velika Planina - lyžařské středisko (Slovinsko)

Velika Planina - lyžařské středisko

Lyžařské centrum Velika Planina

Lyžařské centrum Velika Planina

Oblast Velika Planina se nachází v severním Slovinsku a je známa především unikátní dřevěnou architekturou, za kterou sem míří mnozí turisté. Zdejší rázovitá krajina a malebná stavení lákají zejména milovníky pěší turistiky, ale i v zimě zde není nouze o sportovní vyžití.

 

 

 

 

 

 

 

Velika Planina - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Velka Planina

Mapa lyžařského střediska Velka Planina

Lyžařské centrum Velika Planina se nachází v nadmořské výšce 1 420 – 1 666 metrů a najdete zde 6 kilometrů sjezdových tratí všech druhů obtížnosti, ale známo je především jako ideální destinace pro rodiny s dětmi právě pro spíše mírnější profil zdejších sjezdovek. Z údolí dopravuje lyžaře přes skalní sráz kabinová lanovka a dále na planině pak jsou v provozu jednotlivé vleky, kterých tu najdete celkem 6, a jedna lanovka o celkové přepravní kapacitě 3 300 osob za hodinu. Většinu sjezdovek najdete v oblasti Zeleni Rob, kde je také sáňkařská dráha.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Lanovky a vleky jsou v provozu od 9:00 do 16:00. Jednodenní jízdenka (ve všední dny) stojí 16 eur a zlevněná 11 eur, jednodenní jízdenka o víkendech a prázdninách stojí 20 eur a zlevněná pro děti 16 eur. Sedmidenní skipas vyjde na 90 eur pro dospělého a 65 eur pro děti.

 

Služby, kontakt

 

Nejjednodušším způsobem, jak se dostat na Velikou Planinu je využít kabinovou lanovku z údolí Kamnické Bystřice, kde se nachází i 2 parkoviště a zastávka autobusu. Další možností je využít parkoviště na výše situované planině Kisovec. Na samotné Veliké Planině najdete dvě restaurace a bar, sáňkařskou dráhu, dětský areál a lyžařskou školu.

 

www.velikaplanina.si

 

Slovinsko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 11:09

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://slovinsko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Kamnické Alpy, Slovinsko

Souřadnice: 46° 17' 44" SŠ, 14° 39' 3" VD

Velika Planina - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Slovinsko)

 
Publikováno: 14.12.2011
Aktualizováno: 14.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Velika Planina

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist