Krvavec - lyžařské středisko (Slovinsko)

Krvavec - lyžařské středisko

Ski areál Krvavec

Ski areál Krvavec

Druhý největší lyžařský areál ve Slovinsku se nachází v blízkosti města Kranj a je vzdálen pouze 8 km od mezinárodního letiště Ljubljana – Brnik. Velmi dobrá dostupnost a poloha z něj činí oblíbený cíl milovníků zimních sportů, zejména oblíben je mezi skialpinisty.

 

 

 

 

 

 

 

Krvavec - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Krvavec

Mapa lyžařského střediska Krvavec

Skiareál Krvavec nabízí až 150 dní v roce dobré sněhové podmínky a sezóna tu trvá od listopadu do poloviny května. Středisko v nadmořské výšce 1 450 – 1 970 metrů tvoří tři vrcholy – Zvoh, Krvavec a Kržišče. Celkem tu najdete na 30 km upravených tratí, ž čehož 7 km tvoří modré sjezdovky, 15 km červené a 7 km černé, a také freeride zónu. Skiareál je oblíben především zdatnějšími lyžaři, kteří zde najdou hned několik černých tratí – například z vrcholu Zvohu či Krvavce (na 1,5 km zde lyžaři překonají převýšení 376 m). V provozu je zde 11 přepravních zařízení (kabinová lanovka, 7 sedačkových lanovek a 3 vleky) o celkové přepravní kapacitě 4 500 osob za hodinu. Na svahu Kržišče se nachází také skokanský můstek. K dispozici je v areálu také snowboardpark.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 8:00 do 17:00. Jednodenní skipas vyjde na 26 eur pro dospělého a 14,50 eur pro dítě. Sedmidenní jízdenka (s fotografií) stojí 135 eur a zlevněná 73 eur.

 

Služby, kontakt

 

Ve Ski Resortu Krvavec je k dispozici lyžařská škola, půjčovna vybavení a skiservis, dále pak polygon pro začínající lyžaře a dětské hřiště. Oblíbenou atrakcí je sněžný hotel, přezdívaný Igloo Village. Vyzkoušet můžete také sáňkařskou dráhu, solárium či saunu.

 

www.rtc-krvavec.si

 

Slovinsko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 7.8.2020 11:09

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://slovinsko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Kamnicko-Savinjské Alpy, Slovinsko

Souřadnice: 46°27´ SŠ, 14°52´ VD

Krvavec - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Slovinsko)

 
Publikováno: 14.12.2011
Aktualizováno: 14.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Krvavec

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist